Güney Amerika | Air France & Klm

 • Güney Amerika | Air France & Klm
 • Güney Amerika | Air France & Klm

1.Gün
İstanbul, Paris, Rio De JaneiroGezimizin ilk günü, uçuş saatinden iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali krizantemtur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Air France Hava Yolları tarifeli seferleri ile ilk varış noktası Paris. Burada yapılacak bir aktarma ile yine Air France Hava Yolları tarifeli seferleri ile Güney Amerika’nın en güzel ve en modern şehri Rio de Janeiro’ya hareket ediliyor.
2.Gün
Rio De JaneiroSabaha karşı Rio de Janeiro Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport kontrolünden ve bagaj işlemlerinden sonra havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Rio De JaneiroKahvaltıdan sonra Rio de Janeiro Şehir Gezisi'nde Costa e Silva Köprüsü, Guanabara Körfezi, dünyaca ünlü Copacapana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, ünlü Vargas Caddesi keşif noktalarımız. Dileyen misafirlerimizi rehberimizi ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf & Corcovado Tepesi Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından serbest zaman ve otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Sugar Loaf ve Corcovado Tepesi Gezisi | 150 Dolar
Önce 395 metre yüksekliğe sahip Corcovado Tepesi'yle beraber Rio'yu en güzel görebileceğiniz Sugar Loaf Tepesi'ne teleferik ile çıkıyoruz. Sugar Loaf Tepesi'nde geçireceğiniz serbest zamanın ardından Brezilya’nın ve tüm Hıristiyan aleminin neredeyse sembolü haline gelmiş Corcovado Tepesi’ne çıkarak burada bulunan devasa İsa Heykeli’nin bulunduğu yerden şehrin kuş bakışı manzarasını göreceğiz. Corcovado’dan sonra Rio’nun en zengin muhitleri Sao Conrado, Lebnon ve Ippanema bölgelerinin plajları sizi bekliyor.
4.Gün
Rio De Janeiro, Iguaçu ŞelaleleriKahvaltıdan sonra belirlenen vakitte Iguacu uçuşu için havaalanına transfer oluyoruz. Iguacu Havalimanı'na varış sonrası özel aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odaların dağılımından sonra Iguaçu Şelaleleri'ni tanıtan kısa bir yürüyüş yapacağız. Akşam üzeri ekstradüzenlenecek, mükemmel diyebileceğimiz Macuco Safari Gezisi'ne katılıyoruz. Otele dönüşün ardından akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Iguasu Geceleri adlı yemekli şov programına katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Macuco Safari Gezisi | 115 Dolar
Eğer orman içinde bir tecrübe yaşamak istiyorsanız bu turu kaçırmayın. Zira ormanın içine kadar safari tipi bir araçla girecek, ormanın içinde Parana Nehri'ne kadar yürüyecek, doğanın insanlara bahşettiği değişik tarzdaki bitkileri yakından görecek ve nehirde zodiac bot ile şelalelerin altına kadar girebileceksiniz.
Ekstra gezi: Iguasu Geceleri Gezisi | 95 Dolar
Gece organize edilecek olan bu turda 5 Latin Amerika Ülkesi’nin son derece güzel folklorik danslarını seyredebilirsiniz. Yemek ise açık büfe.
5.Gün
Iguaçu Şelaleleri, Buenos AiresKahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin belirlenen vakitte Buenos Aires uçuşu için havaalanına transfer oluyoruz. Buenos Aires Havalimanı'na varış sonrası yapacağımız Buenos Aires Şehir Gezisi'nde San Martin Alanı, Avenida Nueve de Julio, Obelisk, Casa Rozada, Palermo Parkı, St. Telmo, Recolata, Anıt Mezar ve Eva Peron, Florida Alışveriş Caddesi, Pilar Kilisesi eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu'nu geziyoruz. Günü otelimizde noktalıyoruz.
6.Gün
Buenos AiresKahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Fiesta Gaucho Gezisi'ne katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tango Show Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Fieasta Gaucho Gezisi | 125 Dolar
Bu gezimizde Buenos Aires’in yaklaşık 80 km kadar dışına çıkıp Santa Susana Çiftliği’ne gideceğiz. Burada gerçek Arjantin kovboylarının atla yaptıkları gösterileri gördükten sonra eğer arzu ederseniz son derece bakımlı olan ve özel yetiştirilmiş atlara binebilirsiniz. Bununla birlikte öğle yemeğinizi barbekü olarak istediğiniz kadar et yiyerek alacaksınız ve tabii yemeğin sonunda bir de çok güzel bir şov bekliyor.
Ekstra gezi: Tango Show Gezisi | 140 Dolar
Arjantin’e kadar gelip de Tango’yu ana vatanında seyretmeden gitmek mümkün değil. Zira Arjantin’in en eski ve en güzel tango evlerinden birinde hakikaten çok güzel bir yemek sonrası mükemmel bir gösteri izleyeceksiniz.
7.Gün
Buenos AiresKahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yarım günlük Delta, Tigre ve San Isidro Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Delta Tigre ve San Isidro Gezisi | 70 Dolar
Bu gezimizde Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini ve El Turco diye bilinen eski Arjantin Devlet Başkanı Carlos Menem’in ikametgâhını göreceksiniz. Ayrıca tekne ile Rio de la Plata Nehri’nde keyifli bir geziye hazır olun!
8.Gün
Buenos Aires, AmsterdamKahvaltıdan sonra gününüzü dilediğiniz gibi değerlendirdikten sonra belirlenen saatte havaalanına hareket ediliyor. Klm Hava Yolları tarifeli seferleri ile ilk aktarma durağı Amsterdam'a hareket ediyoruz
9.Gün
Amsterdam , İstanbulUçakta geçecek geceden sonra Amsterdam’a varıyoruz. Klm tarifeli seferleri ile Amsterdam’dan İstanbul’a hareket ediyor ve İstanbul’a varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Ücrete Dâhil Olanlar
 • Air FranceHava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul- Paris- Rio de Janeiro gidiş, KLM Havayolları tarifeli seferi ile Buenos Aires - Amsterdam - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava yolları ile Rio de Janeiro - Iguaçu ve Iguaçu - Buenos Aires arası ekonomi sınıfı ucak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde Rio de Janeiro'da 2 gece, Iguacu’da 1 gece, Buenos Aires’de 3 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Buenos Aires ve Rio De Janeiro gezileri
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Özel otobüs ile şehirlerarası transfer
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 $'ya kadar olan paket turlarda 25 $/kişi başı / Kişi başı 3000 $'ya kadar olan paket turlarda 45 $/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
   Tur Hareket Tarihleri:

   1.Ek Bilgiler

   Genel Şartlar
   Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

   Gezimiz, minimum 19 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
   Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

   3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

   Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

   Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

   RehberAtatürk Havalimanı’nda başvuru masası ve alan kalkış ekibi bulunuyor. Rehberiniz sizleri başvuru masasında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.VizeT.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdankrizantem sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir." "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan krizantemturtur sorumlu olmayacaktır."

   T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

   Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

   18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

    

   2.İptal Şartları

   3.Vize Bilgileri

   Güney Amerika | Air France & Klm HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?


   Tur Bilgileri

   • 4 yıldızlı otellerde Rio de Janeiro'da 2 gece, Iguacu’da 1 gece, Buenos Aires’de 3 gece; toplam 6 ge
   • Panoramik Buenos Aires ve Rio De Janeiro gezileri
   • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

   Benzer Turlar

   Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

   Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

   9 Gün 7 Gece

   05.07.2024

   699,00 EUR

   BALİ & DUBAİ

   BALİ & DUBAİ

   7 gecelemi Bali-Dubai turu

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

   BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

   7 gece 8 gün

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Buyuk Avrupa Turu

   Buyuk Avrupa Turu

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Çin | Pekin, Shanghai

   Çin | Pekin, Shanghai

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   ENDÜLÜS LİZBON

   ENDÜLÜS LİZBON

   7GECE

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Casablanca & Marakesh

   Casablanca & Marakesh

   3 Gece

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

   İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

   7 GECE 8 GÜN

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   BANGKOK - PATTAYA TURU

   BANGKOK - PATTAYA TURU

   5 GECE 8 GÜN

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

   Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
   Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.