ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA

960,00 EUR
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA
 • ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA

1. Gün: UÇUŞ-ZAGREP-PLİTVİCE

Havalimanında Buluşma sonrası Hırvatistanın Başkenti Zagrep e uçuşuşumuzu  gerçekleştiriyoruz..Zagrep e varışımızın ardından Panoramik Şehir turumuza basliyoruz. 19 yüzyıl mimarisi, Kültürel Özellikleri, tarihi Özellikleri doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent Olan Zagreb  gezimize başlıyoruz. Zagreb'in görülmesi Gereken en önemli yerleri Ortaçağ Özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb'de Aşağı ve . yukarı Şehir Merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz Park Mezarlığı'nı Burada Bulunan Heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in Sembolü Aziz Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi'ni, Mirogoj. Taş Kapı'da dileyen misafirlerimiz dilekleri Için mum yakabilirler.. Turun bitimi ile vakit kalırsa bu gün ;vakit kalmazsa bir sonraki gün

Plitvice Göllerine doğru yola koyuluyoruz .varışımız Ardından gezimiz başlıyor. Muhteşem doğa güzellikleri olan Plivitce şelaleleri 16 gölden oluşup 100 üzerinde şelale bulunmaktadır ,Avrupanın sayılı mili parklarından kabul edilir.Buradaki gezimiz yaptıktan sonra Otelimize geçiyoruz.

Not :Bu gün plitvice gölleri yada Zagrep ikinci güne bırakılabilir.

 

2. Gün: Postajna -ljubjana -Bled

Sabah otelde aldığımız kahvaltının Ardından yolculuğumuz başlıyor.İki satlik yolculuk sonrası  Doğa güzelikleri  görenleri büyüleyen Avrupa ve Balkanların açılış kapısı olan Slovenyayaya ulaşıyor ve Postajna magrasına sıramızı bekliyoruz.24 km uzunluğundaki mağara lambalar yerleştiren bir yöre sakini tarafından 1818’de keşfedilmiş. O sırada Avusturya Macaristan imparatoru 1. Franz’ın ziyareti için hummalı bir hazırlık içindelermiş ve Čeč mağaranın derinlerinde devasa alanlar olduğunu ilk gören kişi olmuş. Yıllar içinde uzmanlar tarafından daha fazla yeri açığa çıkarılmış, burada yaşayan türlü hayvanlar keşfedilmiş. Mağaranın içine tren rayları döşenmiş, trenler yıllar içinde geliştirilip dönemin teknolojisine uygun hale getirilmiş. 2. Dünya Savaşı’nda Alman işgali esnasında cephanelik olarak da kullanılmış buradaki gezileri yaptıktan sonra Slovenyanın  Başkenti olan Yeşil ve Şehirler dokusuyla Ljubljana turumuza basliyoruz göreceğimiz yerler ; Vodnik Meydanı, Ljubljana Üniversitesi, , Ljubljana Kalesi, Ejderha Köprüsü Parlamento Binası bulunmaktadır

Gezilerimiz sonrası Ljubjanadan  ayrılıyor ve doğasıyla dikkat çeken Bled gölüne doğru yola koyuluyoruz.Blede  ulaştıktan sonra çevresinde bir tur dönüyor ve Otelimize geçiyoruz.

Bled gölü zaman kalmaması durumunda bir sonraki gün yapılabilir.

3. Gün: Bled - triglav nationel park and Kranjska Gora-hallstad

Sabah otelde Almış oldugumuz Kahvalti sonrası   Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam” diyeceğimiz Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konumlanmış Orta Çağ stili mimarisiyle görenleri büyüleyen kalesi ve gölün tam ortasında 17. yüzyıla ait Barok tarzda inşa edilmiş ihtişamlı kilisesi ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz Bled Gölü çevresinde yapacağımız yürüyüşle Bled gölü gezimizi tamamlayarak .buradan Slovenya'nın dağlık bölgesinde yer alan Kranjska Gora ya ulaşıyoruz , tüm dünyanın ilgi

gösterdiği Alplerin muhteşem kayak merkezlerinden biri. Bölgenin flora ve faunasının keyifli zenginliği, konukların bütün yıl boyunca üzerlerinde biriken büyük şehir yorgunluğundan da kurtulmasını sağlıyor.Burada kısa bir gezi sonrasıAvusturyaya geçiyor ve Otelimize yerleşiyoruz.

 

4. Gün: Wolfgangsee-Attersee-Köniksee-Rosen Haim -Munchen

Sabah otelde Almış oldugumuz Kahvalti sonra doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini yaşayacağınız dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a dayız. UNESCO tarafından dünya kültür mirası  listesine eklenen Hallstatt,da göl kenarında yap ılacak tanıtım ve kısa yürüyüş sonrası verilecek serbest zamanda göl kenarında banklarda oturup kuğuları ile dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz sonrası, tertemiz suyu, harika doğası, yüzlerce otel ve restoranıyla sadece ülke içinden değil, dünyanın farklı köşelerinden yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan  ülkenin gözde turizm merkezlerinden Wolfgangsee. Salzammergut sıradağları’yla çevrili gölün çevresinde yemyeşil doğası içinde hayal edebildiğimiz tüm güzellikleri bir arada sunan, masalsı görünümlere sahip oldukça popüler iki küçük kasaba St. Wolfgang ve St. Gilgen ile gezimizi noktalayarak   Salzburga  doğru yola koyuluyoruz.Salzburg, dağlar arasında saklı kalmış olan görülmeye değer Salzach nehri üzerinde bulunmaktadır. Dünya’da Mozart’ın doğduğu yer ve tuz madenleri ile tanınan mükemmel bir şehir burası.Burada adım adım şehri geziyoruz .Mozartın izinde yapacağımız gezi esnasında Melodiler kulağınıza gelecek .Büyülü bir şehir olan Salzburg gezimiz sonrası Buradan ayrılıyor ve Münihe geliyor ve konaklamamızı yapıyoruz.

5. Gün: Landsber Am lech -Neus swain stain castel

Bu gün büyülü bir gün sizi bekliyor  Sabah kahvaltı sonrası Münih Şehir turu, Almanya'nın tarihi Açıdan en önemli Diğer şehirlerinden biridir. Ve en güzellerinden birisidir. Şehrin sokaklarında Yürürken biraz hayal gücüyle Bir Rönesans Prensinin nasıl hissettiğini anlayabilirsiniz Günümüzde Uluslararası Bir ticaret metropolü olanMünih gezisi biraz hızlıca olacaktır.. Sanatın merkezi Olan Bu Şehir tarihi Yapıları, düzeni ile sizi Etkisi Altında bırakacak .Buradan ayrılıyor ve yola koyuluyoruz. .Gezimiz esnasında her anından büyüleneceksiniz doğa ve köy dokuları sizlere unutulmaz anlar yaşatacak .Sabah kahvaltısının ArdındanGeçmişte Avrupanın en güzel ve romantik yolu olan Turizmde Çok bilinip Türkiyede yeni marka olan Romantik yolun masallar diyarı olarak adlandırdığı Fussen'e hareket. Varışımıza istinaden Schloss Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romantik  stilde Yapılan bu kale Kral Ludwing Tarafından 1569 Yılında yaptırılmıştır.Buraya ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz yürüyerek yada otobüsler ile çıkabilirler.burada gezimizden çok keyif alıp unutamayacaksınız Gezimiz otelinize transfer buradaki otellerimiz doğa otelleri olup lüksten çok sıcak bir ortamları bulunmakta .Dağ otelleri olup keyifli zaman geçirirsiniz.

Not :Rehberimiz uygun gördüğü taktirde Münih turu bu güne alınabilir.

Kaleye çıkarken otobüs ücretleri birde kaleyi gezmek isterseniz iç odalarını buranın ücreti bulunmakta(Biletler otobüsle çıkmadan almalısınız)

6. Gün: RotHenburg ob der touber -romantik strasee village

Kahvalti sonrası. Sonra Romantik yolun en önemli nokası olan Rothenburg ob der toubere  doğru hareket edeceğiz. Yolda LAndsberg Am lech ziyaretimiz olacak Landsberg am Lech Almanya'nın Bavyera eyaletinde bir şehirdir. Adındaki "am Lech" eki içinden geçen Lech ırmağından gelir. Şehrin iç kısmı iyi korunmuş ve görülmeye değerdir, ayrıca Almanya'da en güneşli şehirlerden biridir. Münih'in 55 kilometre batısında ve Augsburg'un 38 kilometre güneyindedir. Landsberg hapishanesi'nden dolayı meşhurdur. Buradan ayrılıyor ve  Hicbir yerde Orta Çağ Burada Olduğu Kadar korunmamıştır. Burayi gezerken zaman mı durdu diyebilirsiniz. Eski evleri, sessiz Mekanları köşeleri, İş Kuleleri, fıskiyeleri, Kapıları, setleri, Depoları Şarap evleri ile eski şehri gezen burayı gezerken gözlerinize inanamayacaksınız.buradan ayrılıyor ve otelimize geçiyoruz

7. Gün: NRUMBERG

Nürnberg’e hareket ediyoruz. Nürnberg’e varışta yapacağımız turumuz sırasında , görülecek yerler arasında; tarihi şehrin ihtişamlı surları ve gotik tarzdaki kiliseleri, imparatorluk şatosu ve adalet sarayı, schoner brunner, st. Sebaldus kilisesi, zeplin yürüyüş alanları fleischbrcke, nürnberg opera binası bulunmaktadır. Turumuz sonrasında verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak nürnberg havalimanı’na transfer. Check in işlemleri ardından uçuş sonrası  istanbul'a varış . Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel Dağ Otelleri –Doğa Otelleri 3*-4*- Otel Konaklama+S Class Otellerde Konaklama
 • Tüm Şehirler Arası Transferler
 • Krizantemtur Türkçe Rehberlik Hizmetler
 • Otellerin Bazılarında Fiyat Paketi Continental Otellerinde Zayıf Bir Kahvaltı Türüdür)
 • Otellerin Bazıları Extra Ücretle Paket Değişikliği İmkanı Sunmaktadır
 • İki Gece Akşam Yemeği Dahil 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti Ve Vize Hizmet Bedeli (Yurt Dışı Cıkış Harclarını Seyahat Öncesi İlgili Bankalara Yatırmanız Gerekmektedir.)
 • Seyahat Sigortası (15 Euro +65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Ek Prim Bulunmakta )
 • Milli Park Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri-Plivitce Gölleri+Vb
 • Müze Girişleri
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri Tümü
 • Şehir Vergileri
 • Kaptan  Bahşişleri 15 Eu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  20 Mayıs

  Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  20.05.2024Müsait960,00 €1.250,00 €960,00 €-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  Bu tur için Shengen vizesi
  Chipli pasaportlar olması gurup ve sizler içinde önemlidir.Aksi taktirde gümrüklerde eski pasaportlara sıkıntı olabilmekte.
   tarihlerinden 45 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda       değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. KRİZANTEMTUR, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. KRİZANTEMTURkategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KRİZANTEMTURsorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. KRİZANTEMTURkonsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.kaptan ve rehber tipleri günlük 1er Euro olmak üzere  Toplam :15 euro toplanır.Uçak saatleri ve bölgeleri değişiklik gösterebilir misafirlerimiz en az 15 gün öncesinden bilgilendirme yapılır

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514562?openAccordionId=item-2427628-4-panel

  ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 6 gece Dağ otelleri 34 5 yıldız oteller
  • İstanbul Havalimanı
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.