Çin | Pekin, Shanghai

 • Çin | Pekin, Shanghai
 • Çin | Pekin, Shanghai
 • Çin | Pekin, Shanghai

ur Programı
1.Gün
İstanbul, PekinGezimizin ilk günü, uçuştan önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Krizantem tur Kontuarı buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile Pekin’e uçuş. Yaklaşık sekiz buçuk saat sürecek uçak yolculuğumuzun ardından gümrük ve vize işlemlerinin tamamlanması sonrası özel otobüsümüz ile otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Yemeğin ardından oteldeyiz. (Dileyen misafirlerimiz rehberinizin önereceği Çin Masajını yaptırarak uçuş yorgunluğunu üzerlerinden atabilirler).
2.Gün
PekinSabah, kahvaltının ardından Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği öncesinde kalan vaktimizi replika ürünlerin satıldığı bir alışveriş merkezinde serbest zaman olarak değerlendirebilirsiniz. Günümüz akşam yemeği ile devam ediyor. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.
3.Gün
PekinSabah, kahvaltının ardından yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Çin Seddi'ne gelmeden önce Çin Tıbbı ile ilgili bilgi alabileceğimiz bir merkezi ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Yazlık Sarayı ziyaret ediyoruz. Eski adı Temiz Dalgalar olarak bilinen Yazlık Saray Pekin’de en iyi muhafaza edilmiş kral bahçelerinden biridir. Ardından Yazlık Saray içerisindeki suni gölde yetiştirilen incilerin üretim merkezine ziyaretimizde tatlı su incilerinin nasıl üretildiğini görecek ve serbest zamanınızda alışveriş yapabileceksiniz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelinizde.
4.Gün
Pekin, XianKahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası Yerel Hava Yolları ile Xian’a hareket ediyoruz. Uçuş sonrası Xian’daki 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız. Gün içerisinde öğle ve akşam yemekleri şehirdeki yerel restoranlarda. Gün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Xian, GuilinSabah, kahvaltının ardından dünyadaki en geniş askeri savunma sistemi olan, savunma hendekleri, köprüler, gözetleme kuleleri, kapı kuleleri ile Şehir duvarlarını ve 60 metre yüksekliğinde olan ve 7 kattan oluşan, İmparator Tang Gaozong tarafından annesi için yaptırılmış, şehre hakim manzarası ile Vahşi Kaz Pagodası'nı (Budist Tapınağı) ve Büyük Cami'yi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yerel Hava Yolları ile Guilin’e hareket ediliyor. Varışı takiben akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra günü otelde sonlandırıyoruz.
6.Gün
GuilinGuilin’deki kahvaltının ardından Li Nehri kıyısındaki Guilin ve Yangshuo’nun tabii güzelliklerini yakından görme imkanı bulacağımız tekne gezimiz bizi bekliyor. Bambu ormanları, sıra dışı kaya oluşumları ve yerli balıkçıları göreceğimiz yolculuk sonrası Yangshuo’ya varıyoruz. Gün içerisinde öğle yemeğimizi teknede, akşam yemeği ise yerel bir restoranda alıyoruz. Yoğun geçen gün sonunda otel ve şehir merkezinde kurulan gece pazarı bizi bekliyor. Geceleme otelimizde.
7.Gün
Guilin, ShanghaiKahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Li Nehri’nin batı kıyısında, Guilin’in güney doğusunda yer alan ve hortumunu nehre uzatmış bir fil görüntüsü verdiği için bu ismi almış Fil Vadisi'nde gezimizi yapıyoruz. Gezi bitiminde Yerel Hava Yolları ile Shanghai’a varıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız öğle yemeğini alacağımız yerel bir restoran. Ardından nehrin kıyısında yer alan koloniyel tarzda inşa edilmiş iş merkezleri, neoklasik kubbeler, Yunan tarzı sütunlar ve Gotik kulelerin yer aldığı Bund bölgesini görüyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otele dönüyoruz.
8.Gün
ShanghaiKahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde.
9.Gün
Shanghai, İstanbulKahvaltıdan sonra odaları boşaltıyoruz. Valizlerimizi otobüse yerleştirdikten sonra Şangay’ın en ünlü gökdelenlerinden olan Pearl TV Kulesi'ne çıkıyoruz. ( Yoğunluk olması durumunda Dünya Ticaret Merkezi'nin Seyir Terasına çıkabiliriz). Yerel bir restoranda alınacak öğlen yemeği sonrasında Huangpu Nehri ve Nanjing Road gezilerini yaparak saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.
10.Gün
İstanbulSabah Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 180$ vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • 20$ bahşiş (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir.)
 • Krizantemassistance (Kişi başı 1000 $'a kadar olan paket turlarda 25$/kişi başı / Kişi başı 3000$'a kadar olan paket turlarda 45$ /kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Ücrete Dâhil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Pekin gidiş, Shanghai - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Pekin, Xian, Guilin, Shanghai arası Yerel Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Pekin’de 3 gece, Xian’da 1 gece, Guilin’de 2 gece, Shanghai’da 2 gece; toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı,programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Panoramik Pekin, Xian, Shanghai, Guilin şehir gezileri
 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemeği (8. ve 9. günde akşam yemekleri bulunmamaktadır.)
 • Alan - otel - alan ve şehirlerarası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
   Tur Hareket Tarihleri:

   1.Ek Bilgiler

       Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

   Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. 

   Krizantemtur , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Krizantemtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

   3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

   Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

   Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
   Çin Halk Cumhuriyetindeki iç hat uçuş saatleri nedeniyle bazı yemekler uçakta alınabilir veya yemek kutusu şeklinde organize edilebilir.

   RehberAtatürk Havalimanın’da Krizantemtur başvuru masası ve alan kalkış ekibi bulunuyor. Rehberiniz sizleri başvuru masasında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.VizeT.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentenizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. 

   YYeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Krizantemtur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Bu durumdan Krizantemtur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

   Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Krizantemtur sorumlu olmayacaktır.

   Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadaır. Çin turuna kayıt alan tüm misafirlerin pasaportlarını yeniletmeleri ricadır.

   Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

   T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

   Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

    

    

   2.İptal Şartları

   3.Vize Bilgileri

   Çin | Pekin, Shanghai HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?


   Tur Bilgileri

   • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Pekin’de 3 gece, Xian’da 1 gece, Guilin’de 2 gece, Shanghai’da 2 gece; top
   • Panoramik Pekin, Xian, Shanghai, Guilin şehir gezileri
   • Atatürk Hava limanı
   • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

   Benzer Turlar

   Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

   Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

   9 Gün 7 Gece

   05.07.2024

   699,00 EUR

   BALİ & DUBAİ

   BALİ & DUBAİ

   7 gecelemi Bali-Dubai turu

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

   BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

   7 gece 8 gün

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Buyuk Avrupa Turu

   Buyuk Avrupa Turu

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Güney Amerika | Air France & Klm

   Güney Amerika | Air France & Klm

   6 gece

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   ENDÜLÜS LİZBON

   ENDÜLÜS LİZBON

   7GECE

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   Casablanca & Marakesh

   Casablanca & Marakesh

   3 Gece

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

   İTALYA ROMA-FLORANSA-VENEDIK

   7 GECE 8 GÜN

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   BANGKOK - PATTAYA TURU

   BANGKOK - PATTAYA TURU

   5 GECE 8 GÜN

   Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

   © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

   Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
   Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.