Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh

350,00 EUR
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh
 • Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh

1. Gün: İSTANBUL KAHİRE FELLUKA KHAN EL HALİLE

8 Nisan 2024

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Türk Hava Yolları check in kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce bulunma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları’nın TK 690 HK40 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:50’da Mısır’ın başkenti Kahire’ye hareket. Yerel saat 08.05’te varışımızın ardından  Panaromik Şehir turumuzu yapıyor - panoramik şehir turu. Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami, Sultan Hasan Külliyesi, İmam Şafi Camii, Sedat’ın Anıt Mezarı, Al Azhar Camii, İslam tarihi müzesi, Kahire Kulesi, Khan el Khalili Pazarı, El Tahrir Meydanı gibi belli başlı turistik noktaları görme fırsatımız olacak.

Şehir turu ardından otelimize yerleşiyoruz.Check in:14.00 sonrası yapılacaktır.

Arzu Eden Misafirlerimiz ile birlikte Nil nehrinde Felluka turu ve Khan el Halile alışveriş ve Felluka Turu yapılacaktır. (40$)
 

2. Gün: KAHİRE GİZA PİRAMİTLERİ MÜZE

9 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi Turuna ve akşam gerçekleşecek olan Nil üzerinde yemekli tekne turu katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi Turu: Eski dünyanın 7 Harikasından birini görmeye hazır mısınız? Giza Piramitleri, gizemli Sfenks ve Dünya’nın en zengin müzelerinden biri olan Yeni Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğimiz bu gün, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Piramitler Bölgesi ve Kahire Müzesi giriş ücretleri fiyata dahildir. Yemekte alınacak içecekler ekstradır.

Nil üzerinde yemekli tekne turu: Nil Nehri üzerinde yapacağımız tekne turunda hem canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıp hem de Kahire’nin ışıklarının ve gece manzaralarının tadını çıkarma fırsatını bulacağız. Otelden tekneye ulaşım, akşam yemeği, canlı müzik ve dansöz gösterisi fiyata dahildir.Yemekte alınacak içecekler ekstradır.
Öğle Yemekli Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi Turu: 85 USD / 60 USD Çocuk
Nil Üzerinde Yemekli Tekne Turu: 60 USD / 50 USD Çocuk

3. Gün: İSKENDERİYE

10 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan İskenderiye Turuna katılabilirler.

Mısır’ın 2. Büyük şehri, Büyük İskender’in kurup kendi adını verdiği antik çağın en önemli metropollerinden biri.Montaza Sarayı Bahçeleri, Roma Amfitiyatrosu, Tarihi kale, İskenderiye Kütüphanesi, Abu al Abbas Camii bu şehirde göreceğimiz yerlerin başlıcaları. Öğle yemeğimizi bir balık lokantasında alıyoruz. Akşam üzeri Kahire’ye dönüş.
Geceleme otelimizde.
Öğle Yemekli İskenderiye Turu: 80 USD / 60 USD Çocuk

4. Gün: KAHİRE SHARM EL SHEİKH GLASS BOAT

11 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından

Sharm El Sheikh’e doğru yola çıkıyoruz, yaklaşık 7 saat süren keyifli bir yolculuğun ardından Kızıldeniz’in gözde tatil beldesi Sharm El Sheikh’e varıyoruz.

Check in işlemlerimiz sonrasında odalara yerleşme Denizin gün boyu keyfini çıkarmaya başlıyoruz .Canlı akvaryum kızıl deniz için şnorkel ve Paletlerinizi getirmeyi ihmal etmeyin.Su altındaki Mercan yatakları ve Balık çeşitleri sizleri büyüleyecek . geceleme otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz ile cam tekne sualtı izleme turu (25 $)

5. Gün: QUADRUNNER MOTOR SAFARİ SİNA ÇÖLÜ

12 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ATV Çöl Safari Turuna katılabilirler.

Otelinizden alınarak başlayacak ve yaklaşık 2 saat sürecek aksiyon dolu bu eğlenceli turda 4 tekerli ATV Quad motorlar ile çöl kumlarının arasında adeta dans edecek, muhteşem gün batımında fotoğraf molaları vererek anı ölümsüzleştirecek veSina çölünde keyifli zamanlar geçireceğiz.. Son durağımız olan Bedevi çadırında çay ikramı ile dinlenecek ve otelinize geri bırakılacaksınız. Bedevi Çayı ve Kask tur fiyatına dahildir. Toz olacağı için poşi tarzı giysilerinizi almanızı tavsiye edilir.

Turumuz sonrası kızıl denizin muhteşem sualtı yataklarında vakit geçirmeye devam ediyoruz.Geceleme otelimizde.
ATV Çöl Safari Turu: ATV Tek kişi 35 USD / ATV iki kişi 50 USD

6. Gün: KIZIL DENİZ RAS MUHAMMET TEKNE TURU

13 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ras Mohammed Turuna katılabilirler.

Kızıldeniz'in en önemli rezerv alanlarından Ras Mohammed Milli Parkı içinde bulunan el değmemiş mercan resifleri ve canlı su altı dünyasını yakından keşfedeceğiniz bir tekne gezisine davetlisiniz. Otelinizden alınacak ve Ras Mohammed Doğal Parkı'ndan turunuza başlayacaksınız. Mercan resiflerinde dalgıç rehberler eşliğinde şnorkel ile yüzme yapabilirsiniz. Ayrıca "White Island" olarak adlandırılan ve deniz üzerinde doğal oluşum ile meydana gelen beyaz kum adasına uğranılacaktır. Burada resim çektirebilir ve şifalı olduğuna inanılan kumları ile kendinize bakım yapabilirsiniz. Öğle yemeği tur esnasında açık büfe olarak alınacaktır. Meşrubatlar yemeğe dahildir. Ayrıca yemek sonrasında mevsimsel meyve ikramı yapılmaktadır. Açık Büfe Menüsü : Salata Büfesi + Izgara Tavuk + Izgara Köfte + Patates Kroket + Pilav + Makarna + Tatlı ** Maske+Palet+Şnorkel geziye katılım için zorunlu olmamakla birlikte, dileyenler tur başlamadan kiralama yapabilir. Günlük kiralama ücreti parça başı ortalama 3$'dır. Geceleme otelimizde.
Tekne ile Ras Mohamed Turu: 60 USD / 35 USD Çocuk

7. Gün: TİRAN ADASI TEKNE TURU MERCAN YATAKLARI RESİFLER

14 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından arzu edenler ile birlikte Dalış turuna katılıyoruz.

Arzu eden Misafirlerimiz ile birlikte Tüm gün sürecek Tiran adası snorkeling turuna katılabilirler.

Sabah otelinizde alacağımız kahvaltı sonrası servis alacak ve ardından tekneye bineceğiniz deniz iskelesine gideceksiniz.

 

Şarm El-Şeyh'in kuzey doğusunda Akabe Körfezi boyunca tekneyle iki saatyolculuk sonrası , dalmak, şnorkelle yüzmek veya çok sayıda mercan resifinin ve balığın bulunduğu yerde yüzmek için mükemmel bir yer de yüzme molassı sonrası . Ardından, harika bir şnorkelli yüzme veya yüzme için ikinci bir durak yapacağınız Tiran Adası'na (Tiran Adası görülecek en güzel adalardan biridir ve derin okyanusların çok altında yatan batıkların muazzam tarihi vardır). Öğle yemeği, son duraktan önce teknede hazır olacaktır (her durak yaklaşık 45 dakika). Günün sonunda Şarm El-Şeyh iskelesine (saat 16.00 civarında) geri döneceksiniz ve burada sizi otelinize götürmek için bekleyen minibüsü bineceğiz

Extra : Tiran Adası tekne turu 50 $

Dalış :Dalış Sayısı ve Tipine göre değişiklik göstermektedir.

8. Gün: KIZILDENİZ KUMSALLARI RESİFLER

15 Nisan 2024

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Saat 12:00 itibari ile odalarımızı boşaltarak Check out yapıyoruz. (Check out işlemleri sonrasında yeme-içme hizmetleri otelin belirlediği ücretler dahilindedir. Otelin de müsait olması durumunda ve rehberimize önceden bilgi verilmesi koşulu ile ekstra ücret ödeyerek odanızı havalimanı transfer saatine kadar tutabilirsiniz.).

9. Gün: SHARM EL SHEİKH İSTANBUL

16.Nisan 2024

Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer.Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları ile 00.40’de uçuşumuz İstanbul’a başlıyor. 04.25’da varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı - Kahire / Sharm El Sheikh - İstanbul Yeni Havalimanı gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Uçak Hariç fiyatlarda Uçak bileti dahil değildir.!!!
 • Sharm El Sheikh’te seçilen Otel Kategorisinde 4 Gece hersey dahıl konseptinde konaklama.
 • Kahire’de seçilen Otel Kategorisinde 3 gece Oda & kahvaltı konaklama
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Kahire - Sharm El Sheikh arası özel otobüsle transfer
 • Panoramik Kahire şehir turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Mısır vizesi (Havalimanında 25 USD karşılığı alınmaktadır.)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası
 • Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
 • Kişisel Harcamalar
 • Uçak Hariç Turlarda Uçak bileteleri Hariçtir.
 • Otel Şehir Vergileri 
 • Kahire Öğle yemekleri ve Akşam Yemekleri 
 • Tüm ekstra turlar 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İstanbul Havalimanı (06:50)
Tur Hareket Tarihleri:
08 Nisan

Tur Fiyatları

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
08.04.2024UÇAK HARİÇ 5* DREAM BEACH RESORT HD +CAİRO 4*BBMüsait350,00 €630,00 €350,00 €--Taksitler »
 UÇAK DAHİL 3-4* OTELLERDE BBMüsait590,00 €750,00 €590,00 €--Taksitler »
 UÇAK DAHİL 5* DREAM BEACH RESORT+CAİRO 4*Müsait690,00 €670,00 €690,00 €2 - 12 Yaş 640,00 €-Taksitler »
 UÇAK DAHİL 5*RENAİSANSE SHARM EL SHEİKH 5* CAİRO HOTELMüsait790,00 €1.080,00 €790,00 €2 - 12 Yaş 680,00 €-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

• Krizantemtur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde tur programının veya ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular faydalanamaz.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Mısır'a Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

 

Vize Statüsü:

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamillerinin 90 güne kadar olan turistik seyahatleri vizeden muaftır.

Mısır’da umumi pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. Mısır, 20 yaşından küçük, 45 yaşından büyük vatandaşlarımıza sınır kapılarında bir ay oturumlu giriş vizesi vermektedir.

1 Nisan 2022 itibaren geçerli olmak üzere, Güney Sina Vilayeti havalimanlarına (Şarm El Şeyh Havalimanı) ve limanlarına gelen ülkemiz vatandaşlarına, Akabe Körfezi ve St. Catherine bölgesine ziyaret mührü bulunan ve Dahab Nuweiba, Şarm El-Şeyh, Saint Catherine, Taba şehirlerinde bulunmaya izin veren 15 günlük turizm vizesi verilmektedir. Bunun için gidiş-dönüş uçak bileti, onaylanmış bir otel rezervasyonu ve 2.000 ABD Doları’ndan az olmayan yeterli nakit veya kredi kartı taşımaları şartı aranmaktadır.

Mısır’a Para Sokulmasında/Mısır’dan Para Çıkarılmasında Dikkat Edilecek Hususlar:

Mısır’a girişte 10.000 ABD Doları üzeri veya eşdeğer dövizin gümrük yetkililerine bildirilmesi gerekmektedir. Mısır’dan çıkışta ise en fazla 5.000 Mısır Lirası ve 10.000 ABD Doları’na izin verilmektedir. Çıkarılan döviz tutarı 5.000 ABD Doları’nı aştığı takdirde bildirilmesi talep edilmektedir.

Saat farkı:

Mısır’da kış saati uygulanmakta olup, Mısır Türkiye’den bir saat geride bulunmaktadır.

Kahire İskenderiye Sharm El Sheikh HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 3 Gece Kahire OK 4 Gece Sharm el sheikh Herşey dahil
 • Kahire İskenderiye Sharm el sheikh
 • İstanbul Yeni Havalimanı
 • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

Benzer Turlar

Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

Alp Dağları Romantik Yol Orta Avrupa

9 Gün 7 Gece

26.04.2024

499,00 EUR

ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA

ALP DAĞLARI-ROMANTİK YOL-BAVYERA-AVRUPA

6 gece 7 gün

18.05.2024

960,00 EUR

BALİ & DUBAİ

BALİ & DUBAİ

7 gecelemi Bali-Dubai turu

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

BALKANLAR TURU OTOBÜSLÜ

7 gece 8 gün

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

Buyuk Avrupa Turu

Buyuk Avrupa Turu

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

Çin | Pekin, Shanghai

Çin | Pekin, Shanghai

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

Güney Amerika | Air France & Klm

Güney Amerika | Air France & Klm

6 gece

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

ENDÜLÜS LİZBON

ENDÜLÜS LİZBON

7GECE

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

Casablanca & Marakesh

Casablanca & Marakesh

3 Gece

Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.