Gap Turu Uçaklı

1650.00 TL

UÇAKLI GAP TURU

 

·         Gaziantep-Besni-Atatürk Barajı-Fırat Nehri-Adıyaman-Tanrılar Dağı Nemrut-Güneşin Batışı

·      Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla  rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayollarının 05:45 uçağıyla yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Gaziantep’e ulaşıyoruz. Burada bizleri bekliyen aracımıza biniyor ve Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek binerek otelimize ulaşıyoruz.

Konaklama: İsias Otel / Adıyaman  veya Bozdoğan Otel

·         2.Gün

 

·         Siverek-Diyarbakır-Cahit Sıtkı Tarancı Evi-Surlar-Dicle-Hasankeyf-Midyat Telkari

·        
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Siverek ilçesi üzerinden Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’da sırası ile Cahit Sıtkı Tarancı (dört ayaklı minare), , Ulu cami,kale surları ve keçi burcunun gezilmesinin ardından Dicle nehrini takip ederek Batman’a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turu sonrası yapımı devam eden Ilısu barajı ile sular altında kalacak olan erişilmez mağaralar anlamına gelen Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Restorasyon çalışmalarının devam ettiği,bu bakımdan bazı noktaların gezilemeyecek olması ihtimalini de göz önünde bulundurmayı unutmadan Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi yaparak Kaleden inip El Rızk Caminin kalan tek parçası olan eşsiz minaresi ve Artuklu Fahrettin Karaaslan tarafından 1116 yılında yapılan orta çağın en büyük köprüsünü görerek küçük Mardin olarak adlandırılan Midyat ilçesine ulaşıyoruz.Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk evi  gezilerini gerçekleştiriyoruz.Ardından Mardin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemekten sonra arzu eden misafirlerimizi Mardin gece ışıklandırmalarını gözlemlemek ve fotoğraflamak üzere gece turuna götürüyoruz.
Konaklama: Hilton Garden İnn / Mardin veya Matiat otel

·         3.Gün

 

·         Mardin-Kasımiye-Ulu Camii-Deyrul Zaferan Manastırı-Şanlıurfa-Balıklı Göl-Sıra Gecesi

·        
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından müze kent Mardin’e ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız Mor Behram Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii görüyor ve fotoğraflıyoruz.Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek, Kasımiye medresesine ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırına çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Kızıltepe,Viranşehir üzerinden peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Göbeklitepe ören yeri gezimiz sonrasında Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.Ardından Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra  otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi…
Konaklama: EL RUHA  / Şanlıurfa
Yemek: Mardin Kaburga Sofrası,içli köfte,kaburga  (Ekstra)

Sıra Gecesi: Sıra Gecesi.  müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra 40 TL) 

·         4.Gün

 

·         Harran-Cami El Firdevs-Halfeti-Siyah Gül-Kelaynak Kuşları-Gaziantep-Zeugma-Sedef Kakma

·        
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz.Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz.Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat süren  Tekne Turuna çıkıyoruz.Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.Buradan Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak kuşlarını görüyoruz.Ardından Nizip üzerinden güneydoğunun sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili  Gaziantep’e ulaşıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesini geziyoruz.Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Çarşılar ve Sedef Atölyeleri gezilerinin ardından, bölgenin en eski kahvesi olan Tahmiz Kahvesinde vereceğimiz mola sonrası Gaziantep havalimanına gidiyoruz. Pegasus 22:05 uçağıyla İstanbul'a dönüyoruz.Alanda bizleri bekleyen servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Alışveriş Noktaları: Özhitit sedef kakma, antep fıstığı, Gaziantep çarşılarında yemeni, yöresel baharatlar 

Ücretsiz Aktiviteler

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
3 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
ulaşım 
Krizantemtur.com güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı  i Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

 

Ücretli Aktiviteler

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri 
Yemeklerde alınacak içecekler 
Özel harcamalar
Müze ve ören yeri girişleri
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Sabiha Gökçen Hava Limanına Transfer (20 TL gidiş dönüş)

TUR NOTLARI

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası ek ücret karşılığı yaptırılır.)

Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
 Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir
Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi  yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve  seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Otellerde oluşabilecek sıkıntılar karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. Araç içerisinde ekip hizmet bedeli  5 tl tur sonunda toplanır.Uçak firmasının değişiklikleri kargo taşıması ve bu benzeri olaylarda uçak firmasının şarlarına tabi olmamız gerekmektedir.

Uçağın hareket saatinden 1,5 saat önce yoğunluğa karşı hazır olunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
3 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
ulaşım
Krizantemtur.com güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı i Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Özel harcamalar
Müze ve ören yeri girişleri
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Sabiha Gökçen Hava Limanına Transfer (20 TL gidiş dönüş)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  12 Ağustos

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  12.08.20201650.00 TL1950.00 TL 1650.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  TUR NOTLARI

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası ek ücret karşılığı yaptırılır.)

  Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
  Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir
  Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Otellerde oluşabilecek sıkıntılar karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. Araç içerisinde ekip hizmet bedeli 5 tl tur sonunda toplanır.Uçak firmasının değişiklikleri kargo taşıması ve bu benzeri olaylarda uçak firmasının şarlarına tabi olmamız gerekmektedir.

  Uçağın hareket saatinden 1,5 saat önce yoğunluğa karşı hazır olunması gerekmektedir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Gap Turu Uçaklı HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • YP 3 gece (Adıyaman-Midyat veya Mardin-Şanlıurfa)
  • MArdin-Adıyaman-GAziantep-ŞAnlıurfa
  • Sabiha Gökçen
  • 0 212 240 41 35 - +90 212 240 41 36

  Benzer Turlar

  FRİGYA TURU

  FRİGYA TURU

  1 GECE GÜRAL TERMAL AFYON

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Uçaklı Gaptan Vana

  Uçaklı Gaptan Vana

  6 Gece 7 Gün

  12.10.2020

  2600.00 TL

  Gökçe Ada Bozca Ada Turu

  Gökçe Ada Bozca Ada Turu

  1 Gece 2 Gün

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Ege Sevimli beldeleri 2

  Ege Sevimli beldeleri 2

  2 gece

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Edirne Turu

  Edirne Turu

  Günü Birlik

  05.07.2020

  120.00 TL

  Flamingo Yolundan Göller yöresine Gül toplama Turu

  Flamingo Yolundan Göller yöresine Gül toplama Turu

  1 gece yp

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  Zeyrekten Tarihi Hanlara

  Zeyrekten Tarihi Hanlara

  Günü Birlik

  05.07.2020

  44.00 TL

  Galata Pera Turu

  Galata Pera Turu

  Günü Birlik

  05.07.2020

  25.00 TL

  Ege Güzelleri 2

  Ege Güzelleri 2

  1 gece YP

  Lütfen Acente Yetkilisinden sorunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.